For questions, call: +420 608 910 930 English info
Für Fragen, rufen Sie: +420 608 910 930 German info

Informace

Do našeho autorizovaného servisu můžete i s novým vozem!

Bloková výjimka – legislativní úprava Evropské komise č. 461-2010

 • se mj. týká i možnosti servisu a údržby nových vozidel v záruce v nezávislých autoservisech a jasně definuje, že záruční doba nesmí být vázána na opravy a prohlídky v značkových autoservisech a použití originálních náhradních dílů.
 • Vozidlo v době platnosti záruky nemusí být opraveno jen v autorizovaném servisu (kromě výměny a opravy dílů s výrobní vadou a smluvních závazků).
 • Výrobce nesmí odmítnout uznat záruku v případě, že zákazník nechal opravit svůj vůz v nezávislém servisu při dodržení všech výrobcem určených servisních podmínek a použití originálních nebo kvalitativně rovnocenných dílů.
 • Nákup vozidla a jeho servis (poprodejní služby) jsou dvě různé věci.
 • Se svým novým vozem můžete jezdit do ověřeného a spolehlivého nezávislého servisu, pro který se rozhodnete a je schopen takovou opravu a servis kvalitně provést.
 • Každý poskytovatel služby, tedy i autoservis, je odpovědný za svou práci a nese odpovědnost za její kvalitu.
 • Všechny servisní úkony musí být důkladně zdokumentovány, poskytovatel oprav vozidel musí poskytnout písemné doklady o všech provedených úkonech, zápis do servisní knížky a seznam montovaných dílů.

Máte-li jakékoli pochybnosti či dotazy, obraťte se na nás. Vše Vám rádi vysvětlíme.

………………………………………………………………………………………….

Jak vybrat autoservis?

Máte ve svém okolí známé a přátele, kteří své auto čas od času také servisují, proto je vhodné zeptat se jich na zkušenosti a tipy kam jet a kterého autoservisu se raději vyvarovat. Nutno však podotknout, že každý preferuje jinou kvalitu služby.

Můžete si vybrat autoservis dle katalogu ve Zlatých stránkách nebo z nepřeberného množství inzerátů na internetu v různých vyhledávačích. Tak se také můžete proklikat až na firemní stránky daného autoservisu a dozvědět se více o jejich nabídkách a službách, provozní době…

Když už jste v autoservisu

Dbejte na těchto několik pravidel a pouček, aby jste pak nebyli nemile překvapeni:

 • Pořádek a celkový vzhled servisu
 • Všímejte si mechaniků
 • Cena a možnost reklamace
 • Certifikáty, osvědčení a homologační listy
 • Členství ve svazech
 • Předfaktura
 • Ceníky standardních služeb

Čeho by si měl zákazník autoservisu všímat při první návštěvě?

Provozovna nemusí být zrovna luxusně zařízena, vybavena nejmodernějšími hejbátky a zvedáky, ale první pohled Vám napoví hodně. Například nepořádek na pracovním ponku může naznačit, že pokud tam mechanik odloží nějaký šroubek nebo jinou součástku, nemusí ji už nikdy najít a je velký předpoklad, že ji vymění za nějaký náhradní – nepůvodní díl. Nepořádek hovoří o zapomětlivosti, nedbalosti a lajdáctví.

Oblečení zaměstnanců je také zajímavá a nepřehlédnutelná vizitka autoservisu.

Každý pochopí, že montérky se od šmíru a jiných nečistot k autoservisu patřících zašpiní – ovšem všeho s mírou. Sledujte také mechaniky, používají-li při nasedání do opraveného vozu ochranné potahy.

Dobrou vizitkou autoservisu je také vystavený Živnostenský list, další osvědčení a certifikáty o absolvování různých odborných a homologačních školení. Tyto dokumenty svědčí o nezaostávání zaměstnanců i majitele v době rychlého vývoje na trhu s technologiemi.

Členství v nejrůznějších asociacích, svazech a organizacích sdružujících autoservisy sice nutně nemusí znamenat, že je daný servis kvalitní, ale dává to zákazníkovi naději, že špatný servis s nekalou činností by takové svazy mezi sebou asi nechtěly a také, že se tento servis nejspíš zavázal asociacím dodržovat určité smluvní ujednání a stanovy.

Ceny běžných oprav a možnosti reklamace by měly být také vyvěšeny nejen na webových stránkách ale i na provozovně samotné, protože ne každý má, ač je to s podivem  přístup k internetu. Ceník by měl obsahovat hodinovou sazbu, a cenu za standardní opravy jako:

 • výměna brzdových destiček
 • výměna oleje
 • výměna výfuku – náhradní díly
 • dovoz – odvoz – STK – pohonné hmoty.

Vůz v záruce

V České republice mohou všechny autoservisy, v rámci konkurenčního prostředí, provádět během záruční doby vozu servis, mají-li na to má patřičné vybavení -dnes se servisní prohlídka na novém voze neobejde bez vyčtení závad z řídící jednotky vozu, diagnostika se provádí na počítačích se speciálním softwarem a servisy mají patřičný servisní plán určující předepsané úkony. Tím vším Autoservis Papoušek disponuje.

V případě, že si zákazník nechal provést opravu nebo servis svého vozidla během záruční doby výrobce u samostatného nezávislého servisního pracovníka, může záruka zaniknout jen v případě, že provedená práce byla vadná a neprofesionálně vykonaná. Profesionální nezávislý oprávce, jako je Autoservis Papoušek, dbá na proškolení svých mechaniků a veškerá práce provedená na vozidle v záruce i mimo ni, je přinejmenším stejně kvalitní jako u autorizovaného servisu.

Díly v záruce

V případě, že se na voze, který je v záruce výrobce vyskytne závada kterou záruka pokrývá, musí ji vyřešit pouze autorizovaný prodejce-servis příslušného výrobce. Přestane-li tedy po roce fungovat akumulátor tak jeho výměnu vyřeší jakýkoli nejbližší značkový autorizovaný servis, kde by měli akumulátor zdarma vyměnit. Není možné si akumulátor nechat vyměnit v jiném servisu a pak požadovat na výrobci nebo prodejci vozu kompenzaci. V případě, že je zákazník zvyklý jezdit výhradně do svého nezávislého servisu, ať už kvůli prostředí, přijímacím technikům či, že to má blízko, je možné se dohodnout, aby tuto službu pro něj vykonal. Tak jak je to i v Autoservisu Papoušek. Po dohodě se zákazníkem, je tedy možné, aby autoservis za Vás tuto záruční opravu sjednal.

Značkový autoservis

Například když vezmeme v úvahu značkový servis Škoda. Pravděpodobně by vám místní mechanici opravili i vůz jiné značky, ale největší zkušenosti budou mít právě s vozy značky Škoda. Opravují je denně a mají vyzkoušeny desítky stejných oprav a specifických závad pro tyto vozy. Používají specializované nářadí a diagnostické přístroje reagující na konkrétní potřeby a specifika dané značky vozů. V dnešní době však těmito vybaveními disponují už i větší nezávislé autoservisy.

Nezávislý autoservis

Jaké výhody má nezávislý autoservis je jasné – osobní přístup a možné jednaní přímo s majitelem autoservisu. Za opravou auta tak vidíte konkrétního člověka a můžete si vytvořit oboustranně prospěšný vztah. Osobitější přístup je i pro autoservis větší motivace vykonat práci co nejlépe a co nejlevněji. Je možné si vybrat z několika cenových hladin autodílů a tak úspěšně korigovat cenu opravy, podle momentálních možností Vaší peněženky. Ceny za práci se pohybují v dolní polovině cenového spektra.

Originální autodíly?

Příklad – na nově vyrobeném voze je pouze 25% dílů vyrobených přímo výrobcem vozu, jsou to části karosérie, motoru nebo převodovky, zbytek, tedy 75%, součástky jako brzdy, výfuk nebo tlumiče …nakupuje u svých dodavatelů – od výrobců dílů a komponentů. Žádný z výrobců automobilů nemá svoje vlastní továrny na výrobu těchto dílů. Ty samé brzdové destičky vyrobené ve stejné kvalitě, jedním výrobcem dostanou na konci výrobní linky potisk toho kterého výrobce automobilů a zabalí se do „originální krabičky“.

Pokud Vám tedy v servisu nabídnou výměnu za kvalitní neoriginální díl, věřte, že vědí, co dělají. Sami však nekupujte nic levného, protože se může stát, že to bude imitace nějakého asijského výrobce – těch se vyvarujte!

Na co dalšího se zaměřit?

Předpokládaný rozpočet na opravu Vašeho vozu si vyžádejte v zakázkovém listu s podpisem a razítkem. Konečná cena za opravu nesmí přesáhnout 10% ceny předpokládané, pokud se během opravy nevyskytly další nutné opravy, ale i na tyto Vás musí autoservis upozornit minimálně telefonicky.

Na reklamaci práce máte až 6 měsíců a náhradních dílů dokonce 24 měsíců. Staré vyměněné součástky si máte nárok odvést domů..

OBJEDNÁVKA
DO SERVISU ON-LINE

Prosíme zákazníky aby se objednávali s dostatečným předstihem.

AKTUÁLNÍ
AKCE
X

Jarní servisní prohlídka zdarma

Nechte si prověřit Váš vůz před blížící se letní obdobím.

Začněte letní sezónu s profesionální péčí a jistotou, že se svým vozem můžete bez obav vyrazit na daleké cesty!
Bezplatná servisní prohlídka obsahuje

 • Kontrola osvětlení
 • Test brzd
 • Test tlumičů
 • Kontrola náplní včetně klimatizace
 • Kontrola podvozku
 • Kontrola AKU
 • Kontrola stavu pneumatik
 • Kontrola přední – zadní nápravy

Objednávejte se již dnes na tel.č: 608 910 927, 608 910 930 nebo v objednávkovém formuláři na našich webových stránkách.